Zabawki dla noworodków i niemowląt – na co zwrócić uwagę?
Zakupy

Wysoka jakość i bezpieczeństwo – cechy zabawek dla noworodków i niemowląt

Najmłodszym już od pierwszych godzin życia towarzyszą różnego typu zabawki. Oczywiście najbardziej lubiane są głównie te, które brzdąc może objąć rączkami i z którymi najczęściej silnie wiąże się emocjonalnie. O tym, jak trwała może być więź dziecka z zabawką, stanowi to, że większość z nas pamięta swoją ukochaną lalkę lub misia z okresu dzieciństwa, a może cały czas je ma jako pamiątkę.

Czym muszą charakteryzować się pluszaki dla noworodków oraz niemowląt?

Noworodki i niemowlęta nie potrafią bawić się zabawkami. Często podarowane z okazji narodzin dzieci lalki oraz misie przez długie tygodnie są jedynie elementem wystroju pokoju dziecka. Nie oznacza to natomiast, że pociecha nie ma na co dzień z nimi styczności, bowiem od razu rozpalają one jego zainteresowanie. Niemowlę sięga po nie rączkami w czasie zabaw z mamą i usypia w ich sąsiedztwie. Dlatego też, zabawki dla kilkumiesięcznych maluchów winny cechować się najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Przytulanki i lalki dla niemowląt nie mogą posiadać sztywnych detali, zwłaszcza tych małych (przykładowo guzików lub oczu), które przez przypadek mogłyby się odkleić i które dziecko mogłoby włożyć do buzi i przełknąć. W trosce o zdrowie malucha powinno się kupować zabawki, które wytworzone są z surowców nieprzetworzonych oraz tych, które nie powodują alergii. Przed kupnem bezwzględnie wypada zweryfikować czy zabawka spełnia stosowne standardy bezpieczeństwa (symbol CE), jak również czy jest przystosowana dla noworodków i niemowląt. Takie pluszaki i akcesoria dla dzieci posiadają oznaczenie 0+.

Zabawki a rozwój dziecka

Początkowe miesiące życia dziecka są niezmiernie istotne dla jego właściwego rozwoju. To okres, w którym dziecko kształtuje swój zmysł dotyku oraz słuchu, uczy się łapać i puszczać różne obiekty, jak również poznaje kolory. By wspomagać rozwój sensoryczny dzieci, zabawki dla niemowląt na ogół wyróżniają się intensywną kolorystyką i mają odstające elementy, które będą w stanie złapać małe ręce dziecka bądź które wydają przyjemne dla ucha brzmienia (na przykład szeleszczą). Ciekawe są też pluszaki, które rozwijają zmysł dotyku malucha – posiadają one moduły o różnym stopniu miękkości czy też są wytworzone z materiałów o różnorodnej teksturze.

Niemowlę przytulone do pluszowego króliczka z Galerii Bukowski
Niemowlę przytulone do pluszowego króliczka z Galerii Bukowski

Pluszaki dla noworodków i niemowląt w Galerii Bukowski

Unikatowe zabawki dla niemowląt i noworodków na w swojej ofercie Galeria Bukowski, producent ręcznie szytych misiów oraz innych pluszaków dla dzieci w dowolnym wieku. W dziale dla najmłodszych dostępnych jest kilka odmian indywidualnie opracowanych zabawek, które bez wątpienia pokocha każde dziecko. W sklepie można zamówić między innymi wydające bardzo subtelne dźwięki pluszowe grzechotki, puszyste w dotyku i dostosowane do rączek kilkutygodniowych dzieci, jak również maskotki z serii The Patchwork Family i The Happy Family, które pobudzają zainteresowanie maluchów swoimi niestereotypowymi barwami. Pomocne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można położyć niemowlę podczas zabawy. Posiadają one wystające elementy pobudzające zaciekawienie maluchów i przystrojone są łebkami różnych zwierzaków, więc mogą również służyć jako przytulanka (to tak nazywany z ang. comfort blanket).

Nigdzie nie spotykaną kolekcją zabawek są maskotki z serii Ziggy, czyli niedźwiadki przebrane za inne zwierzaki. Za ich pomocą opiekunowie spędzą mnóstwo godzin na ciekawej zabawie z pociechą, np. pokazując mu, jak zwierzątko przeobraża się w kilku ruchach w kompletnie innego pluszaka. Osobny dział w sklepie stanowią natomiast misie doskonałe na upominek z okazji świętowania pierwszych urodzin lub sakramentu chrztu dziecka.

Wszystkie zabawki i pluszaki oferowane w sklepie Galeria Bukowski spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa, a zachowanie ich w czystości jest niezwykle łatwe – można prać je w pralce oraz ręcznie. Maskotki z wyszywanymi oczkami są przeznaczone do zabawy już od pierwszych miesięcy życia.