shuttersy wewnętrzne, okiennice ozdobne
Urządzanie domu Zakupy

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Projektując wystrój pomieszczenia, z reguły nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. W większości wypadków wybiera się szablonowe rozwiązanie, czyli firany oraz zasłony, które czasem łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale też na drzwi garderoby – zastosowanie shuttersów

Główną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od zachcianek domowników. Producenci wytwarzają je z drewna, PCV, jak również z płyt MDF. Shuttersy montuje się w głównej mierze na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się wciąż stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne rozpoznaje je z ekranu telewizora lub kina, bowiem te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w południowych Stanach USA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Atuty shuttersów

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie wyglądają, mają one także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma przeważnie problemów, aby założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle luksusowy wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość domu. Trzeba również uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez użycia linek, co rodzice dzieci czy właściciele psotliwych zwierząt, które przerwać zwisające żyłki, uznają z pewnością za dodatkowy plus.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]