Motoryzacja Sport Zakupy

Ubrania na motocykl – co warto kupić?

Dowiedz się, gdzie kupić odzież motocyklową, wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od zarania motoryzacji wiadomo, że poruszanie się na motorze nie należy do najbezpieczniejszych aktywności. W razie ewentualnego kolizji kierowca motocykla nie jest zabezpieczony przez pasy i całkowicie odczuwa on intensywność zderzenia. Dlatego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie odpowiedniej odzieży zaprojektowanej specjalnie do tego typu jazdy. Odzież motocyklowa nie tylko minimalizuje potencjalne obrażenia kierowcy, ale też ochrania go przed deszczem, słońcem i wiatrem, co zwiększa wygodę jazdy.

Podstawowa odzież motocyklowe – co koniecznie należy posiadać?

Kompletując Ubranie na motor przede wszystkim powinno się zaopatrzyć się w kask, bowiem zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy poruszamy się wolno na skuterze, czy gnamy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to też najważniejszy element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, osłaniający czaszkę przed uszkodzeniami, które mogą wywołać poważne skutki dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do osłony reszty ciała w trakcie jazdy jest sporo możliwości. Pasjonat motocykli może skompletować swój ubiór dobierając odpowiednią kurtkę oraz spodnie przeznaczone specjalnie do jazdy na motocyklu albo postawić na kombinezon (dwu- ewentualnie jednoczęściowy). W sklepach dla motocyklistów do wyboru mamy odzież skórzaną i tekstylną. Nie ulega wątpliwości, skóra jest bardziej odpornym na uszkodzenia półproduktem, co nie oznacza, że odzież na motor wykonana z tekstyliów ochrania mniej – korzysta się w niej z tkanin o wysokiej wytrzymałości na wysokie temperatury i ścieranie. Te elementy odzieży motocyklisty są wyposażone przydatne wzmocnienia ochraniające łokcie, barki i kolana, które w czasie upadku są szczególnie narażone na otarcia.

Kominiarki, plecaki oraz inne dodatki

Innymi kluczowymi częściami odzieży na motor są rękawice i obuwie. Rękawice w czasie upadku chronią dłonie przed poważnymi urazami, bowiem to nimi instynktownie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co wystawiamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. rekomenduje się więc kupić rękawice ze dodatkowymi modułami osłaniającymi kłykcie oraz wewnętrzną powierzchnię dłoni. Stosowne buty na motor poza tym, iż chronią drobne kości śródstopia, gwarantują także lepszą przyczepność, a co za tym idzie dokładniejszą kontrolę nad masywną maszyną.

W jakie jeszcze dodatki do ubrań na motocykl warto się wyposażyć? To bez wątpienia plecaki, kołnierze, gogle jeśli używamy kask crossowy, jak również posiłkowe slidery, ochraniacze lub zbroje.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]