Energetyka i paliwa Zakupy

Tani węgiel

Przed nadchodzącą zimą wielu z nas staje przed dylematem, jaki opał zakupić, jeżeli oczywiście nie ułatwia tego rodzaj pieca, który posiadamy.
Szeroka oferta firm zajmujących się sprzedażą opału z pewnością wpływa na to, że nie możemy narzekać na mały wybór. Często szukamy jednak najtańszych rozwiązań. To, na co należy z pewnością zwrócić uwagę to nie tylko sama cena substancji, ale i na jego wartość opałową. Zapoznaj się z różnicami między węglem kamiennym, a brunatnym w tym względzie.

Węgiel tani i drogi

Podział węgla na brunatny i kamienny determinuje w głównej mierze jego cenę. Węgiel kamienny jest stanowczo droższy, niż brunatny. Jego zakup może być jednak dużo bardziej opłacalny, gdyż jest on równolegle bardziej kaloryczny, a w konsekwencji – spalimy go mniej, niż tańszej odmiany.
Jeżeli chodzi o sezonowe wahania w cenach węgla to z pewnością nabędziemy tańszy węgiel poza sezonem grzewczym. Na to, czy węgiel będzie drogi, czy tani mają też wpływ czynniki polityczno-społeczne kraju, który zajmuje się jego wydobyciem i eksportem.