Urządzanie domu Zakupy

Tablica tekstylna – przydatna w szkole i w domu

Tablice korkowe są powszechnie zauważane w rozmaitych miejscach. Używamy ich nie tylko w mieszkaniach, ale też w biurach, przedszkolach i urzędach. Znaczne uznanie zawdzięczają zwłaszcza swojej praktyczności. Korek to surowiec, w który spokojnie możemy raz za razem wciskać szpilki lub pinezki, a ten nie traci swoich właściwości przez wiele lat. Dzięki temu wykonane z korka tablice są niezwykle funkcjonalne i rewelacyjnie sprawdzają się nawet w warunkach intensywnej eksploatacji. Zainteresowanie tego typu produktami w dużej części jest wynikiem również tego że są niebyt kosztowne – za średniej wielkości tablicę wydamy mniej więcej 50 złotych. Co istotne, te plusy tablic korkowych łączą się z ich sporą estetyką – pod tym względem wyjątkowo dobrze wypadają tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – wybieraj z licznych kolorów i typów ram

Tablice tekstylne to nic innego, jak tablice korkowe pokryte dodatkową powłoką tkaniny. Najważniejszym plusem tego rozwiązania jest podwyższenie walorów estetycznych tablicy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie podoba się nam surowy korek, zapewne idealne dla nas będą tablice tekstylne. Dostępne są w szerokiej palecie barw, zatem bez problemu dobierzemy model dopasowany do aranżacji danego mieszkania. W asortymencie producentów są tablice tekstylne różniące się nie tylko barwą zastosowanego obicia, ale również obramowania. Kupić można np. tablice tekstylne z ramą z płyty MDF (w różnorodnych barwach, jak również warianty stylizowane na surowe drewno), aluminiową oraz drewnianą.

Tablice tekstylne jako element ozdoby mieszkania

Podstawowym przeznaczeniem tablic tekstylnych jest wieszanie przeróżnego typu notatek, które musimy mieć na wyciągnięcie ręki. Ale to nie jedyne możliwości użycia tablic tekstylnych. Ze względu na estetyczny wygląd, mogą one być wykorzystywane jako element wystroju mieszkania. Wspaniale nadają się do przypinania rodzinnych fotografii lub zebranych kartek z wakacji. Oprócz tego możemy eksponować na nich też inne przedmioty, np. maskotki.