środki dezynfekujące, środki do dezynfekcji powierzchni mające kontakt z żywnością
Zakupy

Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Czemu należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni z reguły znajdziemy kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także dużo innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, żele oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków antyseptycznych

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]