Zakupy

Preparat do usuwania farby olejnej – zastosowanie

Dowiedz się więcej o środkach do czyszczenia elewacji

W ostatnim czasie problem pojawiania się malunków na elewacjach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Przeważnie przybierają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek często napisy te niosą treści rasistowskie bądź obcesowe. Nie dziwi więc, że właściciele lub administratorzy budynków czynią co w ich mocy, aby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu zwykle postanawiają powtórnie pomalować ścianę – to jednakże jest całkiem kosztowne i pochłania mnóstwo czasu. Inną opcją może być użycie środka do czyszczenia elewacji.

Działanie środka do czyszczenia elewacji?

Działanie takich preparatów opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – w szczególności rozmaitego rodzaju żywice. Ich charakterystyczny skład sprawia, iż preparaty tego typu pozwalają na mycie nawet bardzo porowatych elewacji. Dobre środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację obiektu – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla bądź wałka. Po około godzinie środek trzeba spłukać wodą lub zmyć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej powinien być na wyposażeniu wszelkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to głównie fasady niestrzeżonych bloków są narażone na działania wandali. Niewielkie opakowanie preparatu okaże się przydatny także posiadaczom sklepików, domów jednorodzinnych czy firm. Zakup środka do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny spora oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas potrzebny do wykonania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]