Urządzanie domu Zakupy

Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, a różnych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoracyjną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli chcesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.