Urządzanie domu Zakupy

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Szukasz shuttersów? Wejdź na http://tinyurl.com/y22u2okw.

Planując wystrój pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Przeważnie wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli firanki i zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowość w polskim budownictwie

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, jak również z drewna. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzają się również na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w polskich domach widuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale gros osób zapewne rozpoznaje je z telewizji czy kina, ponieważ tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w RPA i w Nowej Zelandii.

Wewnętrzne okiennice typu shutters pasują do przeróżnych stylów wnętrz

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają także przydatne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: w upalne dni powstrzymywać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz i można umieścić je na większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie atrakcyjny wygląd, zatem podnoszą wartość nieruchomości. Trzeba też zaznaczyć, iż kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez użycia łańcuszków, co właściciele psotnych psów i kotów lub rodzice ciekawskich dzieci, które poplątać dyndające łańcuszki, uznają na pewno za dodatkowy atut.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]