Sport Zakupy

Odzież kompresyjna – usuwa zakwasy i zapobiega mikrourazom mięśni

Szukasz odzieży kompresyjnej? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Praktycznie każdy słyszał o sportowej odzieży termoaktywnej, niemniej jednak nie wszyscy natknęli się na definicję „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, bowiem ta nazwa na ogół kojarzona z akcesoriami używanymi w rehabilitacji. W tym tekście zaprezentujemy tę grupę odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na wydajność treningu osoby, która ją nosi.

Właściwości bielizny oraz odzieży kompresyjnej

Odzież i bielizna kompresyjna to profesjonalne wyroby, które mają szereg własności pozytywnie oddziałujących na wygoda ćwiczeń. Taka odzież ściśle przylega do ciała co sprawia, że oplecione nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta na ogół bezszwowa odzież, przyczynia się do lepszego ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz szybszego odprowadzenia kwasu mlekowego ze zmęczonych mięśni. Wysokiej jakości odzież uciskowa w gorące dni nie pozwoli na przegrzanie organizmu, natomiast jesienią skutecznie zabezpieczy go przed zimnem. Ta własność ubrań kompresyjnych pozwala na stosowanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem siłowni, jak i tych wolących ćwiczenia outdoorowe. Następną nadzwyczaj ważną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność protekcji mięśni przed mikrourazami, bo osłabia ona wstrząsy oraz drgania mięśni, notorycznie pojawiające się w czasie treningów o charakterze siłowym.

Jak stosować odzież kompresyjną?

Odzież kompresyjna zaprojektowana została głównie do zakładania jej podczas dynamicznego treningu. Np. koszulki o cechach uciskowych podtrzymują mięśnie grzbietu i brzucha, jak również gwarantują należytą wentylację, z kolei spodnie kompresyjne normują pracę tkanki mięśniowej kończyn dolnych, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze wyniki. Zawodowi sportsmeni, skoncentrowani na treningu mięśni całego ciała częstokroć używają kombinezonów kompresyjnych, natomiast zwykli bywalcy siłowni przeważnie polegają na zestawie spodenki + koszulka. Getry czy skarpetki kompresyjne można nosić podczas treningów, jakkolwiek zaleca się używać ich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, celem szybszej regeneracji mięśni. Kluczowe jest również, żeby właściwie dopasować rozmiar odzieży lub bielizny kompresyjnej, tak aby nie powodowała nadmiernego ucisku, który mógłby mieć negatywny wpływ na przepływ krwi. Odzież kompresyjną męską oraz damską można zamówić w sklepach sportowych.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]