Uroda Zakupy

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Dowiedz się więcej o maskach nawilżających do włosów na http://bit.ly/2VUOMOI

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich stan niekorzystnie oddziałują między innymi częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr lub słońce. Jednakowo niebezpieczna bywa stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy, zasypianie z mokrą głową, korzystanie z niewłaściwych kosmetyków lub farbowanie. To powoduje, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są znaczne, możemy do tego wykorzystać odżywkę. Często jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Maski do włosów regenerują bardziej intensywnie niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Specjaliści nierzadko nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Żeby dotarły w głąb skóry i włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, zaleca się używać ich raz w tygodniu.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za poprawę stanu włosów. Zależnie od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być dobrane tak, aby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, różnego typu olejki czy keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają ponadto wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]