Urządzanie domu Zakupy

Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Skieruj się tutaj, aby kupić lampy solne.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po świecie, a nieraz nabywamy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne pięknie wyglądają i bez przeszkód dobierzemy je do wystroju wnętrza, bo są dostępne w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczym wzorze krystalizacji i kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo sześcianu lub walca.

Lampy solne a wyzwalanie anionów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania anionów, które równoważą te produkowane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. ludziom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest uspokajające i subtelne, więc zaleca się nabycie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, bowiem przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na bibeloty i cudowne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]