Zakupy

Namioty magazynowe – ława rozbudowa powierzchni magazynowej

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z potrzebą zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa składów. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. Kiedy warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – jakie ma wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można powiększyć bazę magazynową, łącząc wiele namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.