Urządzanie domu Zakupy

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Więcej szczegółów o listwach drewnianych

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz chronią dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale koresponduje z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]