Tematyka żywnościowa Zakupy

Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Dowiedz się więcej o ofercie Cafessima na cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną idziemy zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do większości modnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Adres firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]