Sport Zakupy

Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Dowiedz się, gdzie zamówić kaski do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz pozwalać na regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]