Zakupy

Jakie właściwości mają lampy solne?

Zamów lampę solną naturalną.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały dużą popularność. Trzeba przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym nastrojową aurę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może zapewniać także korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie wyłącznie śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Jak świecą lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie czy też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze mają lampy solne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale także możliwe źródło pełnego zdrowia oraz dobrego nastroju.

Adres firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]