Zakupy

Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Jeśli chcesz zamówić kontener otwarty, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, płynne, a także niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały ziarniste mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]