Urządzanie domu Zakupy

Firanki czy rolety dzień noc, a może jedno i drugie?

Kiedy aranżujemy pokoje stoimy przed decyzją: żaluzje, zasłony czy rolety? Czy istnieją sytuacje, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz będziemy starać się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach związanych z wnętrzarstwem zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz według tego pomysłu. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym pomieszczeniu: dziecięcym pokoju, kobiecej sypialni lub salonie, oprócz rolety masz możliwość także w oknie zawiesić firanki. Kolory? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie postaw na firankę w kolorze kremowym, białym bądź jasnoszarym. Roleta jest jasna i jednobarwna? Firankę możesz wybrać w intensywniejszej barwie. Ożywi to pokój i będzie dopełnieniem lub kontrastem do umieszczonych tam poduszek, mebli, dywanu i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

Podczas naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy również wiele sugestii zgrania rolety dzień noc i zasłon. Pierwsza propozycja to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum kolorystycznym (np. brązie, beżu, szarości, bieli). Kolejny pomysł to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym motyw zasłony wybierz tak, aby pasował do stylu pokoju (dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki, romantyczne kwiaty). Ostatnia inspiracja bazuje na kontraście. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz stonowana zasłona: biała, szara, beżowa. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to oryginalny pomysł na urządzenie pokoju. Czy masz odwagę wypróbować ten stylowy duet w swoim mieszkaniu?