Technologie Zakupy

Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Dalsze informacje o profesjonalnych drukarkach 3D.

W ofercie CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz instrumenty. Oszacowano, że stosując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny aż o 90 procent. Nadrzędne założenia pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej jakości usług i produktów, a także pomoc techniczna oraz merytoryczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w innowacyjnej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się prostą obsługą i funkcjonalną konstrukcją. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie wydrukować tożsame prototypy, do czego dąży się zwłaszcza w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w rozlicznych sektorach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest trwały oraz precyzyjny, a podczas procesu wydruku nie występują odkształcenia ani przesunięcia warstw.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]