Baza porad Urządzanie domu Zakupy

Drewniane łóżka nadal są bardzo popularne

Potrzebujesz łóżek drewnianych? Sprawdź https://tinyurl.com/278cbarj.

Na spaniu spędzamy mniej więcej trzecią część dnia. To niesłychanie istotny element ludzkiego cyklu życia, który zignorowany przyczynia się do zaburzeń zdrowotnych, przewlekłego przemęczenia oraz ogólnie mniejszej wydajności w ciągu dnia. Lecz żeby spać błogo powinno się zadbać o zakup komfortowego łóżka do sypialni.

Rozmiar łóżka ma wpływ na komfort podczas snu – co polecają fachowcy?

To, na jakiego typu łóżko do sypialni ostatecznie się zdecydujemy, częstokroć zależy od warunków lokalowych. Specjaliści od snu zazwyczaj radzą, żeby łóżko dla jednej osoby posiadało nie mniej niż 90 cm rozpiętości, jakkolwiek poniektórzy potrzebują 100 a wręcz i 120 cm, aby komfortowo się na nim położyć. Natomiast łóżko małżeńskie musi posiadać co najmniej 140 cm, a optymalnie – 160 cm rozpiętości. Zagwarantuje to dość dużo przestrzeni dla każdej pary. Jeśli mówimy o łóżku małżeńskim, fachowcy zalecają nabycie osobnego materaca dla każdego z użytkowników. Czemu? Każdy z nas jest inny, z tego powodu rzadko zdarza się sytuacja, że materac o konkretnych parametrach zagwarantuje komfortowy sen obu małżonkom.

Trzeba pamiętać, iż mówiąc o wymiarach łóżka w rzeczywistości definiuje się szerokość światła ramy odpowiadającej rozmiarom materaca jaki się w nim mieści. Z tej przyczyny planując sypialnię należy uwzględnić pełne wymiary łóżka, bo nierzadko bywają one aż 15 cm większe od rozmiaru materaca.

Warto też rozważyć czy wybrać łóżko z wezgłowiem lub bez. Jeżeli wieczorem masz w zwyczaju chwilę poczytać lub obejrzeć telewizję, wezgłowie zapewni odpowiednią podporę dla pleców w ciągu tych kilkunastu minut na siedząco.

Szukasz łóżka drewnianego? Przyjrzyj się stelażowi!

Chociaż w sprzedaży dostępne są tysiące modeli łóżek tapicerowanych oraz na stalowych ramach, najchętniej kupowane nadal pozostają łóżka drewniane. Meble z drewna perfekcyjnie harmonizują z różnorodnymi stylami urządzania pomieszczeń, a przy tym powodują, że mieszkanie staje się pełne ciepła. Z tego też powodu zamawiane są przez właścicieli hoteli i domów wypoczynkowych – dzięki nim turysta odczuwa wynajęte pokój jako mniej surowe.

Drewno świetnie nadaje się również na surowiec na kluczową część łóżka, czyli stelaż. Stelaż do łóżka także należy wybierać z głową, gdyż w znacznym stopniu wpływa na nasz komfort w trakcie snu. Drewniane stelaże nie tylko stabilnie podtrzymują materac i są bardzo ciche, ale także są dość sprężyste, aby bez oporu dostosować się do ruchów i ułożenia ciała użytkownika.

Adres firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]