Zakupy

Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Dowiedz się więcej o środkach do dezynfekcji na http://bit.ly/2SgTmF4

Na jednym cm2 powierzchni rąk może bytować nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się wirusy, pasożyty oraz bakterie, które powodują groźne schorzenia. Z tego powodu higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu posiłków z jajek, mleka czy mięsa (głównie drobiowego), ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do włączania łokciem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]