Sport Zakupy

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Kup czapsy

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując ochronę dla całej nogi, zaś drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży głównie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Są więc polecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]