Zakupy

Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Dowiedz się więcej o mopach do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi zdaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię lub trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Cechy najlepszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza 2 czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Niemal równie istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas pielęgnacji podłóg. Podczas sprzątanie większych powierzchni radzimy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]