Uroda Zakupy

Biżuteria z bursztynem

Dalsze informacje o biżuterii z bursztynem

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź dziwić – jantar jest zaliczany wszak do najpiękniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego ozdoby można dostosować do wszystkich mód. Żeby zachować jej wygląd, powinniśmy o bursztyn odpowiednio zadbać. O co chodzi? Przeczytajcie stworzony przez nas artykuł.

W czym przechowywać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to nadzwyczaj wrażliwy materiał – z tego powodu biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy wisiorek musimy zabezpieczyć miękką szmatką, a potem dokładnie otulić plastikowym workiem oraz umieścić w drewnianym pudełku. Pamiętajmy, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku wisiorków – mogą się przecież porysować.

Konserwujemy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie znosi silnych środków chemicznych. Lepiej zatem zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia delikatniejsze substancje – chodzi o mleczko migdałowe oraz mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną szmatką, lekko nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej za wiele.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w szufladzie zabytkową biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal jest cudowna, jednak widać jej wiek. Czy można ją odrestaurować? Próbując uczynić to sam, możesz jedynie pogorszyć sprawę – warto zatem zwracając się do jubilera.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]