Motoryzacja Zakupy

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Bagażnik dachowy znajdziesz na ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Zazwyczaj nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma opływową budowę. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem kajaki, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Adres firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]