Urządzanie domu Zakupy

Atuty rolety podgumowanej

W najupalniejsze dni w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletą podgumowaną i po powrocie rozkoszuj się wychłodzonym, nienagrzanym wnętrzem, idealnym do wypoczynku. Taki typ rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działa roleta podgumowana? W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Zalety rolet podgumowanych

Główną zaletą rolety podgumowanej jest to, iż powoduje ona pełne zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie ogrzewa. Zwykle w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to kup taki typ rolety. Rolety podgumowane często są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak łazienka czy kuchnia, ale również w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Nie ma przeciwwskazań, by były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną wybrać?

Rolety podgumowane najczęściej występują w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeśli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego bądź mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten rodzaj sprawdzi się idealnie. Także pokoje, w których szukasz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon oraz gabinet, to znakomite pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do pozostałych elementów pokoju lub zdecyduj się na model w zupełnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem pomieszczenia, jednak wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.