Sport Zakupy

Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Potrzebujesz butów do jazdy konnej? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli zna się liczne atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich układu mięśniowego, trening właściwej postury, jak również poprawienie kondycji. Oprócz tego ma zbawienny wpływ na samopoczucie: likwiduje stres, wspiera zacieśnianie bliskich relacji oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak aby całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, musimy należycie dobrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Wyróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie są zdecydowanie krótsze, gdyż sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując zagrożenie powstawania sińców i otarć. Sztyblety są sporo tańsze, jednakże decydując się na ich zakup, warto nie zapominać o tym, by zaopatrzyć się także w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich surowców są wykonywane buty do jazdy konnej?

W trakcie wyboru butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego zostały one wyprodukowane. Na rynku odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Skóra jest z pewnością droższa, mimo to warto się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Lubiane są w szczególności buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i błyskawicznie nabiera pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, niemniej jednak jej atutem jest niewygórowana cena.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]