Strony internetowe Zagadnienia IT

Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Najważniejszą przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może zostać nałożony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych nieprzyjemnych sankcji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie ogromnej liczby odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Manipulują one miejscem strony w przeglądarce i tym samym przekraczają zasady uczciwego SEO wypracowane przez koncern Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie tekstów promujących przesyconych wieloma odnośnikami. Szerzy się także proces kupowania linków, co jest nielegalne. Gdy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się natychmiastowym obniżeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 50 podstron.

Jak rozwiązać problem nienaturalnych linków przychodzących

Zwróćmy uwagę na to, że gdy na adres www zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o reaktywowanie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie gwarantuje całkowitego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – wyślijmy zapytanie do profesjonalnej firmy SEO. Fachowcy błyskawicznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie doświadczonym agencjom.