Wszystko o zdrowiu Zakupy

Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Potrzebujesz podkładów jednorazowych? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Będące bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby znajdują się dosłownie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia powstaje jednakże w obiektach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są głównie wszelkiego typu salony spa, studia tatuażu, placówki służby zdrowia czy gabinety medycyny estetycznej. Aby ograniczyć groźbę transferu bakterii i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, używa się różnych akcesoriów – poza rękawiczkami silikonowymi i środkami antybakteryjnymi są to również podkłady higieniczne.

Podkłady medyczne – zastosowanie

Wiele niebezpiecznych grzybów i bakterii rozprzestrzenia się poprzez zetknięcie się skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym uprzednio przez jednostki zarażone. Aby zmniejszyć niebezpieczeństwo migracji zarazków w salonach i gabinetach urody, korzysta się z podkładów medycznych. Najczęściej są one wykonane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i tworzą skuteczną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne bądź sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady jednorazowe – zastosuj w publicznym WC

Najwyższe niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się infekcji skórnych powodowanych przez bakterie jest tam, gdzie z potencjalnie zanieczyszczoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – w toalecie. Możliwość przeniesienia się zarazków zmniejszają nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest zalecane we wszystkich punktach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w urzędach, firmach, szkołach czy galeriach handlowych.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]