Urządzanie domu Wszystko o zdrowiu

Zalety oczyszczacza powietrza

Polacy pomału nabierają świadomości, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: pyły zawieszone PM10, roztocza, spaliny pojazdów, sadzę czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Oczyszczacz powietrza – co wyeliminuje?

Współcześnie najodpowiedniejszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w użyciu oraz energooszczędne.