Wszystko o zdrowiu

Wybielanie zębów przy pomocy światła

Zdrowe i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety wiele czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Szczotkowanie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, nakładki, lakiery), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po trzech zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika oznacza się odcień zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu wstępnych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Kluczowy jest również dobór właściwego odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.