Vitberg
Wszystko o zdrowiu

Vitberg – utworzono pierwszą Pracownię Wibroterapii w Polsce

W 2018 r. na AWF-ie w Krakowie zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Projekt powstał przy współudziale nowosądeckiej firmy Vitberg.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z urządzeniami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm człowieka. Odbywać się w niej będą też zajęcia dla studentów uczelni z zakresu odnowy psychosomatycznej, fizykoterapii i kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, będą służyć jednocześnie do regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej pracowni spowodowała, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Gdańsku i w Warszawie.

Do jakich badań przyczynią się aparaty marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty testów mogą pomóc w modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców wyczynowych. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii prowadzone będą badania z zakresu biochemii i fizjologii. Obserwacji poddane zostanie oddziaływanie wibroterapii na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Wyniki obserwacji będą porównywane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z różnych stron świata.

Adres firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]