Wszystko o zdrowiu

Presbiopia – można ją wyleczyć

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby uzyskać informacje o leczeniu starczowzroczności Kraków.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co praktycznie uniemożliwia korzystanie z telefonu komórkowego lub laptopa, pisanie, czytanie czasopism oraz podejmowanie szeregu innych czynności. Presbiopia jest wynikiem zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej całkowitej straty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być zakładanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek rodzi to pewne komplikacje. Szkła do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary progresywne z reguły nie są tanie, natomiast modele dwuogniskowe często nie są komfortowe. Najlepszym rozwiązaniem może być więc wyeliminowanie starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń proste czynności

Jak już wspomnieliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się szeregu przeszkód przy wykonywaniu niezbędnych, najprostszych aktywności. Ludzie cierpiące na to schorzenie (trzeba podkreślić, że niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności przejawiają się niedługo ukończeniu 40 roku życia) mają trudności z pisaniem bądź korzystaniem z laptopa, jak również dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania opisu produktu) bądź podróżami komunikacją publiczną (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy). Oprócz tego, odwrotnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość dokładniejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę uciążliwe. Należy również pamiętać, że wada ta się bezustannie pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują zwykle osłabieniem widzenia o około ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady w czasie pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy pomocy szkieł korekcyjnych, możliwe jest też leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są też drogą ku temu, aby w toku pojedynczego zabiegu całkiem uwolnić się od wady w obu oczach.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]