Wszystko o zdrowiu

Na czym polega leczenie AMD?

Potrzebujesz więcej wiadomości o AMD Kraków? Wejdź na http://tinyurl.com/yacdf4ll

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka osób starszych i kategorycznie pogarsza jakość widzenia. Dzisiaj kliniki okulistyczne oferują innowacyjne sposoby korekty wzroku tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia wygody życia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – na czym polega?

Plamka żółta to element siatkówki oka wyróżniający się największym skupiskiem fotoreceptorów – to właśnie ona powoduje, że widzimy ostro. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która manifestuje się poprzez wypaczenie obrazu oraz obniżenie się ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą oraz suchą tej dolegliwości. Na starcze zwyrodnienie plamki żółtej cierpią przeważnie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast etiologia choroby nie została w dalszym ciągu do końca zidentyfikowana. Przypuszcza się jakkolwiek, iż za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – jak np. uzależnienie od tytoniu, otyłość lub długotrwała ekspozycja na światło UV. Kluczowe mogą być również uwarunkowania genetyczne oraz odrębne choroby występujące równocześnie, np. cukrzyca czy nadciśnienie. Nowoczesna medycyna wypracowała jednak skuteczne technologie leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest przeprowadzane z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Leczenie AMD – czy jest niebezpieczne?

Specjalistyczny laser oddziałuje na zmienione komórki gałki ocznej przy tym nie naruszając receptorów siatkówki. Terapia ta jest pozbawiona ryzyka dzięki czemu może być przeprowadzana u różnych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem albo utratą zdolności widzenia. Technologia laserowa mobilizuje komórki do odtwarzania się i przerywa procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie jest uciążliwe – jest bezbolesne. Zabieg 2RT trwa zaledwie parę minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]