Wszystko o zdrowiu

Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Pod tym adresem skorzystasz z porady specjalisty w dziedzinie terapii małżeńskiej UK.

Każda para może napotkać najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić wyjątkowo skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może pomóc?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z rozmaitymi trudnościami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, jednak w takich sytuacjach nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków lub ich dzieci. Jest przydatny w sytuacji, kiedy między mężem i żoną pojawiają się konflikty, których nie potrafią rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć problemy oraz usprawnić związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale również dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich trudności. Pary, które przeszły terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, żeby doskonale radzić sobie z kłopotami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że aktualnie bez problemu można wyszukać polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą związek jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Adres firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339