korekcja laserowa
Wszystko o zdrowiu

Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w przeróżnych zawodach czy komfort na co dzień – to jedynie niektóre z powodów, które nakłaniają ludzi do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio nieprzerwanie rośnie, do czego przyczynia się na pewno niezwykle niskie ryzyko możliwych komplikacji oraz doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych komplikacji, bowiem są czwartą (zaraz po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku uzyskuje się wspaniałe rezultaty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. Aktualnie najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego podczas procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego formowania, a jednocześnie redukuje zagrożenie naruszenia zdrowych części rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia masa argumentów. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, dokładność, jak również prawie nie występujące niebezpieczeństwo komplikacji. Trzeba napomknąć także o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, iż w poniektórych sytuacjach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim ciążę oraz karmienie piersią, wiek poniżej 21 roku życia, choroby oczu jak przykładowo zaćma, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]