Urządzanie domu Wszystko o zdrowiu Zakupy

Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości statystycznego mieszkańca naszego kraju i coraz rzadziej bywa banalizowana. Polacy zdają sobie sprawę, iż czystość powietrza, które na co dzień wdychamy, ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy może zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest ryzyko występowania dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój wielu schorzeń układu oddechowego narażeni są najczęściej mieszkańcy metropolii lub terenów w pobliżu fabryk wydalających do atmosfery obfite ilości owych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie niekorzystnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to w tej chwili nowość na rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak m.in. Meaco, Webber bądź Wood’s, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z atmosfery pyłów, często mają one także inne pożyteczne funkcje.

Wykrywanie CO2 oraz jonizacja – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez trudu dobierzemy urządzenie najlepsze do określonej kubatury mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt duże, więc bez ograniczeń można je przesuwać między pomieszczeniami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być źródłem wielu chorób lub reakcji alergicznych, jak również niebezpieczny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie przynosi spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają także czujniki ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności osobom podatnym na alergie.