Wszystko o zdrowiu

Działanie aparatu do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa. Zdobądź więcej informacji

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w medycynie sportowej, ortopedii, rehabilitacji, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z różnymi schorzeniami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, jak bóle nadgarstka, bóle w okolicy bioder, kolano skoczka czy zespół bolesnego barku. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – wysoka efektywność

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, co pozwala na przeprowadzenie terapii u dwóch osób równocześnie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]