Baza porad Strony internetowe Wszystko o zdrowiu

Czy warto czytać blogi o zdrowiu i zdrowym stylu życia?

Szukasz portalu o urodzie? Zajrzyj tu.

Internet to miejsce, gdzie niezwykle szybko można znaleźć informacje na dowolny temat. Internauci upodobali sobie w szczególności pytanie w Google o sprawy zdrowotne, często nawet poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji z lekarzem długim surfowaniem po sieci z nadzieją na własnoręczne znalezienie odpowiedzi na palący problem. Jednak czy to właściwy model wykorzystywania informacji dostępnych na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal wiedzy o zdrowiu to nie alternatywa dla specjalistycznej porady medycznej

W zalewie treści o zabiegach estetycznych, medycynie i prawidłowym żywieniu publikowanych w internecie jest dużo dobrych artykułów zredagowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych tematyką zdrowia i od lat pracujących w zawodach związanych z medycyną. Lecz korzystanie z informacji umieszczanych na blogach o urodzie czy zdrowiu nie powinno (a wręcz nie może!) polegać na przyjęcie ich za alternatywę dla indywidualnego kontaktu ze specjalistą. Strona o urodzie i zdrowiu, o ile zapewnia wiarygodnych informacje, może natomiast stać się wspaniałym źródłem pomocnej wiedzy, która ułatwi internaucie poruszanie się po świecie naszej służby zdrowia. Przeczytanie w sieci skrupulatnego opisu operacji wytłumaczonej nieskomplikowanym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem zaplanowanego zabiegu i ograniczyć stres z nim związany. Z kolei wpis z deskrypcją symptomów sygnalizujących jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej przedstawić swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl