Wszystko o zdrowiu

Badania dla kierowców

Jeżeli chcesz zamówić badania kierowców Bielsko Biała, wejdź na www.bielskobadania.pl

Profesjonalni szoferzy przed rozpoczęciem działalności zarobkowej muszą przejść odpowiednie badania psychologiczne. Jest to ważne zwłaszcza, kiedy ich zawód dotyczy przewozu ludzi i materiałów uznanych za szkodliwe dla środowiska. Badania kierowców są obligatoryjne dla posiadaczy uprawnień kategorii C, D oraz E. Jak takie testy wyglądają? Jak się do nich przyszykować?

Pierwsza część badania kierowców

Wstęp do badania kierowców opiera się na odbyciu rozmowy z przyszłym kierowcą. Prowadzący może tą metodą stwierdzić, jak mocno przepracowany jest badany oraz w jakim jest stanie. W tej części prowadzący informuje także kierowcę na temat tego, co go czeka – dzięki temu zmniejsza się natężenie zdenerwowania.

Następny etap badania kierowców

Potem kandydat ma wypełnić podany mu kwestionariusz. Zawarte są w nim zadania, za pośrednictwem których psycholog stwierdzi, czy sprawnie radzi sobie nerwami oraz jak reaguje na zaskakujące trudności. Badanie pozwala także stwierdzić, jak rozwinięte są umiejętności społeczne potencjalnego kierowcy – a to przecież ma ogromny wpływ na jego zachowanie na drogach publicznych.

Ostatni etap badania kierowców

Ostatnią częścią badania kierowców są próby wykonywane na odpowiednich urządzeniach. Wykorzystuje się je w celu sprawdzenia refleksu kierowcy i adekwatności reakcji na trudności, które mogą przydarzyć się na ulicy. Wśród przyrządów używanych podczas badań, wymienić musimy zwłaszcza miernik czasu reakcji, a także aparat Piórkowskiego.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]