Wszystko o zdrowiu

Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Dowiedz się, gdzie zamówić aparat do terapii ultradźwiękowej

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do poprawy przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, stawów oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]