Wszystko o zdrowiu Zakupy

Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Dowiedz się, gdzie kupić urządzenie do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia używają maszyny do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród mankiet uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ limfy. Istnieje sporo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilny sprzęt CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby często korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe i dość lekkie, więc bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe czy miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]