Wszystko o zdrowiu

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

Kup aparat do magnetoterapii na http://tinyurl.com/yyhaj39q

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia zmniejsza też obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, wspaniale nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]