Usługi

Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Zamów utylizację mebli Kraków

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z rozmaitych przyczyn. Zazwyczaj przenosimy je do piwnicy, na poddasze albo do komórki lokatorskiej, by nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, iż po kilku latach i te schowki robią się tak zapchane, iż zwykłe korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, aby pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy również, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Wywóz mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, połamane meble, części stolarki okiennej czy sprzęty elektroniczne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli musimy się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie odpadów o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też profesjonalną pomoc przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne przetworzenie surowca

Jeżeli stare meble będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów wedle materiału, z jakiego są wytworzone, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do złożenia kolejnych garderób, stołów bądź półek.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]