Strony internetowe Usługi

Wykupienie domeny – co warto wiedzieć

Czytelna i funkcjonalna strona internetowa to niezastąpiona wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się nad rejestracją domeny i nie wiesz jak zacząć? Dowiedz się, jakimi kryteriami warto się kierować przy kupnie domeny, a także jak można sprawdzić dostępność domen?

Rejestracja domeny internetowej to tylko kilka prostych kroków

Domeny internetowe oferowane na JCHost.pl pozwolą przyciągnąć uwagę internautów i podniosą rozpoznawalność witryny w internecie! Nasz rejestrator domen oferuje nie tylko pełną administrację, ale także profesjonalną asystę techniczną. Wykupienie domeny rozpoczyna się od znalezienia adresu strony, wiążący się z jej tematyką. Niebagatelny jest stosowny dobór słów kluczowych, a sama nazwa musi też zapadać w pamięć i być możliwie jak najkrótsza. Kluczowy jest też wybór tzw. rozszerzenia, czyli końcówki domeny. Dostępne są różnorakie możliwości, jak przykładowo: „.pl” – dla stron o zasięgu ogólnopolskim, „.com” – dla marek globalnych, „.org” – dla organizacji, fundacji i stowarzyszeń czy „.biz” – dla stron powiązanych z szeroko rozumianym biznesem. Kolejnym krokiem niezbędne jest sprawdzenie domeny – w tym celu należy użyć wyszukiwarki domen.

Ostatni etap kupna domeny – rejestracja adresu

Kiedy potwierdzimy już dostępność domeny, można przejść do czynności rejestracyjnych – uzupełnienia naszych aktualnych danych i wniesienia opłaty za abonament. Usługi oferowane przez JCHost.pl zapewniają szybką rejestrację domeny, jak również jej odnowienie po zakończeniu okresu abonamentowego. Wspomnieć należy profesjonalną obsługę i pełne wsparcie w konfiguracji domeny, które powodują, że rejestrator ten często wybierają Klienci zainteresowani wykupieniem domeny.