Usługi

Weryfikacja kandydatów na kierowców – badania psychologiczne

Skieruj się tutaj, aby zamówić badania psychologiczne kierowców Bielsko.

Badania psychotechniczne kierowców są wykonywane w specjalistycznych gabinetach diagnostycznych. Są one bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa na drogach – dzięki nim można wyeliminować osoby, które nie powinny siadać za kółkiem. Jak przebiegają testy i co dokładnie sprawdzają? Jakie urządzenia wykorzystuje się do ich przeprowadzenia?

Badania psychologiczne kierowców – kto powinien poddać się testom?

Różne grupy kierowców muszą poddawać się badaniom psychologicznym. Do pierwszej należą osoby starające się o zdobycie uprawnień zawodowych, np. kategorii D. Do badań przystępują też kierowcy, którzy przekroczyli ilość dozwolonych punktów karnych i starają się o przywrócenie prawa jazdy. Oprócz tego badania psychologiczne powinni przechodzić również kierowcy pojazdów uprzywilejowanych oraz egzaminatorzy szkół jazdy. Badania psychologiczne kierowców zawodowych, którzy nie przekroczyli 60 lat są ważne przez 5 lat.

Badania psychologiczne kierowców – sprawdzają zdolność koncentracji

Badanie psychologiczne składa się z 2 etapów. Na początku osoby badane podchodzą do części teoretycznej. Na tym etapie weryfikowana jest zdolność koncentracji, przerzutność uwagi, szybkość działania oraz cechy osobowości czy sprawność intelektualna. Kandydaci na kierowców muszą między innymi odpowiedzieć na pytania dotyczące ich cech charakteru czy wskazać brakujący element. Kolejną fazą testów psychologicznych jest część praktyczna, która sprawdza przede wszystkim poziom koordynacji wzrokowo-ruchowej, reakcję na olśnienia i umiejętność oceny prędkości innych pojazdów. W czasie testów wykorzystuje się m.in. wirometr, miernik sprawności sensomotorycznej i aparat krzyżowy. Badania sprawdzają czas reakcji i polegają między innymi na obserwowaniu, jak osoba badana reaguje na oślepienie światłem.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]