Usługi Wszystko o zdrowiu

Stomatologia mikroskopowa – leczenie kanałowe

Daleko posunięta próchnica, złamanie zęba, martwica, zapalenie miazgi bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, iż zwykle w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tej terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – etapy

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, dlatego podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie bardzo efektywnego środka znieczulającego. Następnie przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zębowego materiałem kompozytowym, ceramiką, cementem szkło-jonomerowym lub metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się zatem wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, iż leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala lekarzowi na wprawne oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, że dalsze zabiegi nie będą już potrzebne.