Usługi

Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Niektóre śmieci nie mogą trafić do zwyczajnego pojemnika na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń są rozmaite – niekiedy odpady mają za duże wymiary, czasem zakazują tego funkcjonujące w Polsce akty prawne. Co zrobić z takimi problematycznymi śmieciami? Możemy przewieźć je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. W każdej gminie powinien pracować jeden PSZOK, jakkolwiek w dużych miastach możemy niekiedy wybrać spośród wielu punktów. Niestety to rozwiązanie wygodne jest tylko dla osób, które posiadają dużą ilość niezagospodarowanego czasu oraz własny samochód znaczną ilością niezagospodarowanego czasu i swoim samochodem. Pozostali najlepiej zrobią, postanawiając o wynajmie kontenera na śmieci.

Renowacje i sprzątanie strychów – czy warto wypożyczyć kontener na odpady?

Niestandardowe odpady wytwarzane są w czasie różnorodnego typu robót. Przeważnie są to remonty mieszkań oraz przebudowa domu – chodzi najczęściej o spore ilości gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się też dobrym wyjściem, jeśli zamierzamy sprzątać strych – w takim przypadku zmieścimy w nim wszelkie nieużywane od dawna zepsute urządzenia, sprzęty oraz stare meble. Prace remontowe czy opróżnianie strychów będą jeszcze łatwiejsze, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera podłączymy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez potrzeby ciągłego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak działa usługa sprzątania strychów i piwnic oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Sprzątanie strychów, ale także wywóz rozmaitych śmieci, to usługi oferowane między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o pożądanej kubaturze, który ten przez okres wskazany w umowie zapełnia odpadami remontowymi bądź starymi sprzętami. Pojemnik jest później odbierany z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do miejsca, w którym zostanie przetworzona zgodnie z obowiązującym prawem.