Strony internetowe Usługi Zagadnienia IT

Przeniesienie domeny to nie jest skomplikowana procedura

Domena to unikalna nazwa, która pozwala na rozpoznanie witryny www i odnalezienie jej w globalnej sieci. Jeśli posiada się przedsiębiorstwo, to współcześnie – w dobie wszechobecnego dostępu do zasobów Internetu – posiadanie strony, na której zareklamujemy nasze usługi lub produkty, jest warunkiem sukcesu. Jesteś niezadowolony z usług swojego obecnego hostingu? Może warto zdecydować się na przeniesienie domeny.

Co zyskasz na migracji domeny?

Firmy oferujące hosting internetowy bez ustanku ewoluują, aby dostarczać użytkownikom efektywniejsze rozwiązania, które umożliwiają nie tylko zaoszczędzenie pieniędzy, ale jednocześnie proste administrowanie domeną. Wybrałeś promocję domeny za parę złotych? Abonament wkrótce się kończy, a prolongata domeny ni stąd ni zowąd jest kosztowne? W takim przypadku najrozsądniejszy jest transfer domeny. Dobór innego operatora dla domeny pozwoli również na bardziej komfortowe nią administrowanie za pośrednictwem prostego panelu, jaki między innymi dostępny jest dla klientów hostingu w Kru.pl. Migracja domeny może także mieć spore znaczenie w obszarze bezpieczeństwa danych osobowych – akredytowani rejestratorzy działają zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Plusem użytkowania hostingu w Kru.pl jest także prosty proces cesji domen, możliwość opłacenia usług w kryptowalutach, jak również całodobowy dostęp do kodów AuthInfo, innymi słowy sekwencji znaków niezbędnych do migracji domeny do drugiego operatora.

Jak wygląda proces migracji domeny

Przeniesienie domeny jest niezwykle łatwa i wymaga tylko zrealizowania paru kroków. By migrować domenę z rozszerzeniem .pl trzeba w pierwszej kolejności pobrać kod AuthInfo u obecnego rejestratora i wypełnić formularz na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się kod i nazwę domeny. Transfer polskiej domeny może być rozpoczęta nie wcześniej niż 3 tygodnie po jej rejestracji bądź odnowieniu. Po wyrażeniu zgody na koszt przeniesienia domeny, a także po potwierdzeniu zamówienia, zaczyna się proces transferu. Strona z reguły jest widoczna on-line do 24 godzin od zaksięgowania wpłaty za transfer.